sobota, 21 grudnia 2013

Choinka , choinka i gdzie te cholerne światełka ?!

Nie wiedzieć czemu , ale nie chcą mi się zgrać zdjęcia na komputer .. wszystko mi wariuje ! No nic , w takim razie będzie duuużo pisania , a fotografii wielkie zero :-))

U Nas już Świątecznie . Uff .. Wczoraj wybraliśmy się po choinkę . Zawsze była sztuczna , bo prawdziwa , niestety ,ale gubi igły . No nic , w tym roku , spontanicznie , bo w wieczór przed razem z szanowną mą drugą połówką , niemalże jednocześnie powiedzieliśmy " A co powiesz na żywą?" :-)) I tak ot w dzień następny wyruszyliśmy na poszukiwania tej jedynej , która będzie Nam umilała Świąteczne dni i wieczory . Trafiło się fajnie , bo mroźno było :-) Czuć było klimat ,że to zima , bo ręce kostniały , Młoda z nosem jak Rudolf biegała między krzakami , a M zrzędził ,żebym już brała co mi się podoba , bo trochę chłodem zawiewa .. I tak oto przywieźliśmy do domu naszą pannę zieloną . Klimatyzowała się do dzisiejszego wieczora na przedpokoju ,co by zbyt wielkiego szoku nie zaznała ..
Rano , tato z córką poszli wieszać lampki na dom .. i rzecz oczywista ( bo my z lampkami zawsze mamy coś ) , z moich najulubieńszych świecidełek gwiazdkowych wyleciała cała wtyczka .. eech , no nic , będzie bez gwiazdek , a szkoda . Wieczorem przyszła pora na strojenie zielonego gościa . Dziecko w euforii biegała tam i z powrotem w jakichś dzikich okrzykach - mniemam ,że wołała BOMBKI , BOMBKI :-) No i na pierwszy ogień idą światełka .. Zgadnijcie co - wpada rozhisteryzowany M ,że światełek nie ma , gdzie je dałam - jak to ja ? Przecież Ty chowałeś ostatnim razem - biegiem na góre - nie ma , po piwnicy , spiżarni , szafach - świecidełek nie ma . To samo z co w zeszłym roku :-) Dziecie nieco przygasło , no bo jak to nie ma lampek ? Szukam ja :-) I nie ma .. I tak z głupoty właściwie , myślę sobie ,że zerknę jeszcze do kosza , gdzie buty na snowboard trzymamy - są !Jak się tam znalazły ? Zagdaka ! Triumfalnie niosę je do pokoju . Uff .. możemy w końcu zabrać się za strojenie :-)
W tle leci RMF Święta , Córeczka dzielnie wiesza ozdoby , jedna obok drugiej i na nic tłumaczenia ,żeby wieszała w nieco większych odległościach , ciągle tylko " Mamuś , ma być ! " .. a niech będzie , co mi tam ! Także świętecznie się zrobiło i klimatycznie .. zapanował błogi spokój i cisza , przerywana co chwilkę wykrzykiwanymi AUĆ , bo choinka kuła :-))

A późnym wieczorem , zarobiłam ciasto na chleb .. zawsze robię nocą , uważam ,że chleb potrzebuje ciszy i spokoju , wtedy zawsze dobry wychodzi . Inaczej nie rośnie - bynajmniej mi :-) Może to wina drożdży ? Nie wiem ,ale moja teoria brzmi ,że chleb musi być pieczony w spokoju i już .
Także , dom wypełnił piękny zapach domowego wypieku i choinki .. siedzę i odpoczywam .. :-))
Może zdjęcia uda mi się dodać jutro !

A u Was już Choinki są ?? :-))

6 komentarzy:

 1. :))) jednym słowem dzieje sie:)))
  U mnie duża, żywa i swojska...

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj kochana ale u Ciebie się dzieje.... U Mnie też już choinka, pachnie lasem, świętami, tylko potrawy do przygotowania;) A chlebek musi byc pyszny;) Buziaczki i życzę pięknych Świąt, pełnych magii i spokoju;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastycznie u Was się zapowiada:D Życzę takiej cudownej atmosfery na całe Święta! Ciepła, radości i odpoczynku w rodzinnym gronie:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawdziwiej magii pod świątecznym niebem pełnym cudów ! Radosnych Świąt :) Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma to jak mali pomocnicy. Życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń